Chaty Mažgút - príjemné ubytovanie neďaleko obce Terchová

Aktivity v okolí

Terchová

Chaty Mažgút sa nachádzajú neďaleko rázovitej dedinky Terchová. Terchová sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra. V Terchovej sa nikdy nebudete nudiť. V Terchovej sa totiž koná počas celého roka veľmi veľa zaujímavých podujatí. Každoročne sa konajú foklórny festival Jánošíkove dni, country festival Rozmarín, či Cyrilometodské slávnosti. Informácie o dianí v obci Terchová, o podujatiach, alebo rôzne fotogalérie nájdete na Terchova-info.sk.

Služby v okolí

V okolí je dostatočné množstvo služieb pre našich hostí:
potraviny - 400 m
reštaurácia - 300 m
autobusová zástavka - 100 m
železničná stanica - 10 km
benzínová pumpa - 500 m
relaxačné centrum Terchovec (aquapark) - 3,3 km
supermarket Lidl - 3 km

Malá Fatra a Vrátna

Terchová sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra. Najkrajšou časťou Malej Fatry je Vrátna dolina, jedna z najkrajších dolín na Slovensku. Preto je v Terchovej a okolí veľa možností turistiky. Či už sú to náučné chodníky alebo vychádzkové trasy, každý turista si určite príde na svoje. Odporúčané turistické trasy a takisto aj turistickú interaktívnu mapu nájdete na stránke Vrátna Free time zone.

Letná turistická mapa

Cykloturistika

V Terchovej a okolí sa nebudú nudiť ani cykloturisti. Odporúčané cykloturistické trasy a takisto aj cykloturistickú interaktívnu mapu nájdete na stránke Vrátna Free time zone.

Zimné športy vo Vrátnej doline

Vrátna Free Time Zone je jedným z TOP lyžiarských centier na Slovensku. Vo Vrátnej je 6 lyžiarskych stredísk. V lokalite Starý dvor sú 4 z nich. Obľúbené stredisko Paseky so 4.-sedačkovou lanovkou pre skvelú rodinnú lyžovačku, stredisko Poludňový Grúň s rozšírenou zjazdovkou, prírodným snehom a vyššou polohou, u snowboardistov vyhľadávané stredisko Príslop s nerušeným prostredím a krásnym výhľadom a slnečné stredisko Tížinka pre tých najmenších s detským pakrom a detskou lyžiarskou a snowboardovou škôlkou. Zlatou perlou sú zvyšné dve svahy v lokalite Chleb so severne orientovanými ťažkými svahmi, Na Chleb sa dá dostať modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou. V lokalite nájdete stredisko Chleb a stredisko Oštiepková mulda. Viac informácií o lyžovačke vo Vrátnej (interaktívne mapy, ceny lístkov...) nájdete na stránke Vrátna Free Time Zone.

Zimná mapa